Haber

Tokat Valisi Hatipoğlu, bedensel engelli üniversite öğrencisini makamında ağırladı

Tokat Valisi Numan Hatipoğlu, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolayısıyla kaymakam olmak isteyen bedensel engelli üniversite öğrencisi Esma Bezgin’i makamında ağırladı.

Hatipoğlu, 21 yaşındaki Esma ile Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesi (TOGÜ) İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümü 3. sınıf öğrencisi annesi Sadiye Bezgin’i kabul ederek bir süre sohbet etti.

Vali Hatipoğlu, gazetecilere yaptığı açıklamada, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü’nde İstanbul’da Tokat’ın tanıtım günlerinde olduklarını söyledi.

3 Aralık Dünya Engelliler Günü’nde kentte olmayı ve program yapmayı planladıklarını anlatan Hatipoğlu, “Onları uzaktan takip ettik. Dönüşte de programlar yaptık. Bariyerleri de ziyaret ettik. Esma’yı tanıyoruz. Bugün onu kabul ediyoruz. Kaymakam olma hayali olduğunu öğrendim. Azimle inşallah birçok eksiği giderir.” ifadesini kullandı.

Tokat’ın engellilere sağladığı imkanlarla çok iyi bir noktaya geldiğini belirten Hatipoğlu, “Ülkemiz son 20 yılda sosyal hizmet ve engellilerin hayata katılımı alanında bir devrim yaşadı. Bu devrim, ülkemizi tüm uluslararası normların üzerine taşıma kararlılığımızla devam edecektir.” Sayın Cumhurbaşkanımıza bu noktada bir şükran borcumuz var. Çünkü toplumun bakışı, ancak liderler ve yöneticilerle birlikte değişecektir. Bu noktada örnek olmaya ve hayatın her alanına katkı sağlamaya hazırız. Bunu sağlamaya çalışıyoruz.” dedi.

Esma Bezgin, amacının önce vali sonra da vali olmak olduğunu belirterek, Vali Hatipoğlu’na kendisini ve annesini kabul ettiği için teşekkür etti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu