Haber

Öğrenciler zeytinin daldan sofraya yolculuğunu öğrendi

Edremit ilçesinin en değerli geçim kaynaklarından biri olan zeytinin sofradan sofraya yolculuğu öğrencilere uygulamalı bir şekilde anlatıldı. İlçe Tarım Müdürlüğü tarafından yürütülen projede öğrencilere Kaymakam Ahmet Odabaş, Edremit Belediye Başkanı Selman Hasan Arslan ve İl Tarım ve Orman Müdürü Erkan Alkan eşlik etti.

Türkiye’nin en değerli zeytin ve zeytinyağı üretim merkezlerinden biri olan Edremit’te öğrenciler, zeytinin tarladan sofraya yolculuğuna tanık oldu.

Edremit İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü tarafından hazırlanan “Tarladan Sofraya Tarımsal Üretim ve Gıda Güvenliği Bilinci Oluşturma” kapsamında zeytin ve zeytincilik alanındaki ana kuruluşlardan Ferhatoğlu Grup’un zeytinliklerinde hasat gerçekleştirildi. 75. Yıl Ortaokulu 6/E sınıfı öğrencileri ile birlikte ilçenin petrol sektörü. . Yörenin değerli geçim kaynaklarından biri olan zeytinin sofraya gelen kısmından yapılan yolculuk gösterildi. Zeytin hasadını öğrenen öğrencilere zeytinyağının nasıl elde edildiği de anlatıldı.

Öğrencilere; Edremit Kaymakamı Ahmet Odabaş, Edremit Belediyesi Edremit Belediye Başkanı Selman Hasan Arslan, Balıkesir İl Tarım ve Orman Müdürü Erkan Alkan, Edremit İlçe Tarım ve Orman Müdürü Sabriye Akçay, Edremit Ziraat Odası Başkanı Ali Yılmaz Diker, Edremit İlçe Milli Eğitim Müdürü Yaşar Ciğer ve Ferhatoğlu Küme Yürütme Konseyi Lideri M. Agah Ferhatoğlu da kendisine eşlik etti.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu