Haber

Şehit Binbaşı Arslan Kulaksız Muş’ta Anıldı

Muş’ta PKK’lı teröristlerin düzenlediği hain saldırıda şehit olan Malazgirt Jandarma Komutanı Binbaşı Arslan Kulaksız, şehadetinin 8. yılında anıldı.

Malazgirt Kaymakamlığı tarafından Şehit Binbaşı Arslan Kulaksız Sokak’ta düzenlenen program saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başladı. İlçe Müftü Yardımcısı Bekir Irmak, Şehit Binbaşı Arslan Kulaksız ve tüm şehitler için dua etti.

Törene katılan Malazgirt Kaymakamı Göksu Bayram, Binbaşı Kulaksız’ın şehadetinin 8. yıl dönümü münasebetiyle halka açık bir yere geldiklerini söyledi. Bayram yaptığı konuşmada, “Sevgili Malazgirtli hemşehrilerim, bildiğiniz gibi, Arslan Kulaksız, kahraman binbaşımız, yiğit binbaşımız Arslan Binbaşımız hain ve hain bir pusu sonucu şehit olmuştur. o yılları o günleri görecek kadar şanslı değildik buradayız yoktuk ama görevimin son yılında kahraman binbaşımızın adını en güzel sözlerle ve en güzel anılarla duydum Malazgirtli onlarca belki yüzlerce vatandaşımızdan, bana öyle bir lütufta bulundu ki, öyle bir lütufta bulundu ki, bir ihtiyacımı giderdi.’ Hakkında o kadar güzel şeyler duydum ki gerçekten anladık, ilerledik, kahraman binbaşımız şehitlik mertebesine en çok yakışan cümle satırlarımızdan biri oldu.” Başta Malazgirt olmak üzere farklı coğrafyalardan şehitlerimizi rahmetle anıyorum. Anadolu’nun, dünyanın farklı yerlerinden burada şehit düşenleri en kalbi duygularımla ve en derin saygılarımla. Geride bıraktıkları kutsal emanetin önünde saygıyla eğilmek istiyorum. Allah tüm şehitlerimize rahmet eylesin.” dedi.

Kaymakam Göksu Bayram ve protokol üyeleri, Kulaksız’ın şehit olduğu alana gül bıraktı, Belediye Başkanı Cengiz Altın, Cumhuriyet Savcısı Nermin Çankaya, İlçe Jandarma Komutan Yardımcısı Üsteğmen Berati Kalenci, Bulanık İlçe Emniyet Müdürü Aytaç Tefek, İlçe Müftü Yardımcısı Bekir Irmak , kurum amirleri, sivil toplum kuruluşu temsilcileri, siyasi parti temsilcileri ve vatandaşlar katıldı. – MUŞ

elbeyliajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu