Yaşam

Michael Douglas: Seks sahneleri için koordinatöre gerek yok

Hollywood setlerinde son dönemlerde ‘yakınlık koordinatörü’ veya ‘seks sahnesi koordinatörü’ adı verilen uzmanlar, çekilecek seks sahnelerinde sorun yaşanmaması için görev alıyor. “Ölümcül Cazibe” ve “Temel İçgüdü” gibi filmlerdeki performansıyla tanınan oyuncu Michael Douglas, yakınlık koordinatörlerine gerek olmadığını belirterek, eskiden tek başına gayet iyi idare ettiği seks sahneleri için yeni dönem prodüksiyon protokolünü gereksiz bulduğunu söyledi.

Habertürk’ün aktardığı habere göre, Douglas, Radio Times röportajında, Hollywood yöneticilerini, sete gelen oyunculara seksi yapmayı nasıl taklit edeceklerini söyleyen yakınlık koordinatörleri uygulaması sayesinde gücü ele geçirmekle suçladı.

‘YÖNETİCİLERİN KONTROLÜ FİLM YAPIMCILARININ ELİNDEN ALMASI GİBİ BİR HİS VAR’

Oyuncu bir seks sahnesi çekmeyi koreografiye benzeterek, film çekerken her şeyin her zaman kasıtlı olarak yapıldığını söyledi. Douglas, “Geçmişte bazı korkunç sahtekarlıklar ve tacizler yaşandı. Ancak yöneticilerin kontrolü film yapımcılarının elinden alması gibi bir his var” dedi.

Douglas, “Deneyimlerime göre, kadının rahat olduğundan emin olmak için erkek olarak sorumluluk alırsınız, bunu enine boyuna konuşursunuz. ‘Tamam, eğer bir sakıncası yoksa sana buradan dokunacağım’ dersiniz. Çok yavaş ama organik bir şekilde oluyor gibi görünür, iyi oyunculuk da budur” ifadesini kullandı.

(KÜLTÜR SANAT SERVİSİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu