Yaşam

ÇERÇEVE ETKİSİ: EĞRİ ÇİTLER

Perde patlama uzun zamandır tartışmasız patlama kraliçesi olmuştur, ancak şimdi taht için yarışan patlamaların başka bir bölümü var. Sevimli ama seksi “eğri patlaması”, sosyal medya akışlarımızı büyük ölçüde etkiledi ve 2023’ün en çok aranan segmentlerinden biri haline geldi.

Yumuşak “C” şeklindeki katmanları ve yuvarlak, dengeli şekli sayesinde “eğri kesim” yılın başında popüler oldu. Dolayısıyla kahkülleri de etkilemesi çok normal… Bu tıpkı Rachel Green’in geri dönüşü gibi ama çok daha yumuşak…

İki trendi harmanlayan kıvrımlı patlama, temel olarak kıvrımlı kesim ve perde patlamasının muhteşem bir karışımıdır. Ancak 70’lerin titrek perde patlamaları gibi dışa doğru sallanmak yerine, daha zarif bir 90’lar etkisine sahiptir ve çeneyi örtmek için içe doğru kıvrılır. Çenedeki gerçek yumuşak kıvrım biraz daha çağdaş hissettiriyor ve kâküllere güzel bir alternatif sunuyor.

Çeneyi saran ve yüzü mükemmel bir şekilde çerçeveleyen kıvırcık perçemler, herhangi bir saç kesimine harika bir ektir ve ona tatlı bir hava verir. Ayrıca bu, çene kemiği çevresinde başlayan kakülleri denemekten korkanlar için mükemmel bir yüz çerçeveleme katmanı olacaktır.

Bu perçemlerin kavisli C şeklini vurgulamak için yuvarlak bir fırçaya ihtiyacınız olacak. Ancak çenenin saran formu için fırçayı yüzünüze yani gerçek dışı değil içi gerçek olacak şekilde yerleştirmelisiniz. Ya da kolay bir şekilde, ağzınızı çalkalayacak mükemmel tembel kız saç tüyosu yapın; Kuruturken veya fırın sıcaklığında kâküllerinizi gerçek anlamda kulaklarınızın arkasına yerleştirin. Kulağınızın şekli saçlarınızı yüzünüze uygun bir formda harika bir şekle sokar.

habermuratli.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu