Haber

Central Park Şekilleniyor

İnegöl Belediyesi’nin vizyon projelerinden Merkez Park’ta çalışmalar sürüyor. Şehrin çehresini değiştirecek proje vatandaşlar tarafından da merakla bekleniyor.

İnegöl Belediyesi, şehrin merkezinde prestijli bir meydan oluşturmak için çalışmalarını sürdürüyor. Kent Meydanı ve Ömür Alanı projesi devam ederken, eski hükümet konağı, kaymakamlık konutu ve sedir kahvehanenin yer aldığı alanda meydanı tamamlayacak 11 dönümlük arazi üzerinde Merkez Park projesi yükseliyor. Bir süre önce çalışmalarına başlanan Central Park Projesi hızla ilerliyor.

BETON YAPIŞTIRMA İŞLEMİ DEVAM EDİYOR

Vatandaşların merakla beklediği projede yer altı otoparkı için beton dökümü devam ediyor. 7 aydır ilk kazısının yapıldığı Merkez Park projesinin 2023 yılında tamamlanması planlanıyor.

İNEGÖL’ÜN YÜZÜ DEĞİŞECEK

Şehrin merkezinde İnegöl’ün çehresini adeta değiştirecek projede özellikle yeşil alanlar dikkat çekiyor. Proje kapsamında bölgede bulunan yaklaşık 90 ağaç sayısı 280’e çıkmış olacak. Projenin yer altı otoparkı 130 araç, çevresindeki açık otopark sayısı ise 70. Toplam 200 araçlık otopark, bölgedeki ATM’ler daha düzenli ve toplu hale getirilecek. Bununla birlikte bisiklet park alanları, kafeterya, yürüyüş yolları ve aktivite alanları İnegöl’ün nefes alacağı bir meydan oluşturacak.

 

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu