Haber

Balıkesir’de Kamu Düzeni, Trafik ve Huzur Uygulaması Hayata Geçirildi

Balıkesir İl Emniyet Müdürlüğü, il genelinde genel güvenliğin sağlanması amacıyla 86 ekip ve 229 işçinin katılımıyla asayiş, trafik ve huzur çalışmaları gerçekleştirdi. Uygulamalarda 1.509 kişi sorgulandı.

İl Emniyet Müdürlüğü tarafından Milli Güvenlik, halka açık dinlenme ve eğlence yerleri, Dernek ve Kurumsal Kulüpler, Toplum Tesisleri, Kafeler, Kafeteryalar, Kahvehaneler, Kahvehaneler, Elektronik Oyun Yerleri, alkolün ağır olduğu noktalarda açıkça alkol satışı ve servisi yapan tüm alkollü mekanlar trafik, merkezde ve dışarıda 86 ekip ve 229 çalışanın katılımıyla ilçeler dahil il genelinde asayiş, trafik ve huzur operasyonları gerçekleştirdi. Operasyonlarda 1.509 kişi sorgulanırken, 1 kişi hırsızlık suçundan, 2 aranan kişi ise yakalandı. Bir kişi silahla tehdit ettiği iddiasıyla, bir kişi ise 2 ruhsatsız silah ve 5 fişek ele geçirilerek “6136 sayılı Kanuna muhalefet” suçundan dava açıldı.

314 Umumi yerler, parklar, bahçeler, meydanlar, alanlar, terkedilmiş yerler, tren istasyonları, terminaller vb. Çeşitli yerlerde denetim yapılırken, 548 araç denetlendi. 36 araç sürücüsüne toplam 180 bin 339 TL idari para cezası uygulandı. 8 araç trafikten men edildi. – BALIKESİR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu