Haber

AK Partili belediye camiyi Hazine’ye sattı: CHP’li tepkili

Çekmeköy Belediye Meclisi’nin nisan ayı oturumunda, Emlak ve Kamulaştırma Müdürlüğü’nün üzerinde cami, ağız-diş sağlığı merkezi ve aile sağlığı merkezi bulunan belediyeye bağlı 5 arsanın Hazine’ye devri önerisi görüşüldü. yaklaşık 21 milyon TL bedelle. Belediye, devrettiği taşınmazlar karşılığında Ömerli Mahallesi’nde Hazine’den yaklaşık 7 bin 400 metrekarelik iki arsa alacak. Bu iki arsanın toplam maliyeti yaklaşık 21 milyon TL olarak belirlendi.

Birgün’den İsmail Arı’nın haberine göre karar, CHP ve GÜZEL Parti meclis üyelerinin tüm itiraz ve tepkilerine rağmen AK Parti ve MHP meclis üyelerinin oylarıyla kabul edildi.

Söz konusu taşınmazların satış ilişkisi de “Salgının belediyemiz üzerindeki ekonomik etkilerinin asgari düzeyde tutulması ve yatırımlara kaynak sağlanması” şeklinde açıklandı.

‘SİSTEMATİK BİR YALAN’

CHP Milletvekili Sami Yayla, Kent Konseyi’nde yaptığı konuşmada, “Para toplamak için halka açık yerleri halka satıyorsunuz. Biz bunu sistematik bir yağma olarak görüyoruz. Önce okul yerlerini sattınız, şimdi de camii, aile sağlığı merkezi, ağız diş sağlığı merkezi olan yerleri Ömerli’deki Hazine’ye ait arsa ile takas edeceksiniz. Daha sonra arazi lobilerinin önüne buraları koyacaksınız. Bunu çok iyi biliyoruz” dedi. (KAYNAK)

kizilcahamamhaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu