Ekonomi

100 yıllık çınarın gölgesinde üretmeye devam edeceğiz

Memiş Kütükcü OSBÜK Başkanı

Tüm zorluklara ve yoksunluklara rağmen geleceğe bırakılan bu büyük miras, tarihimizin en değerli kazanımıdır. Çünkü Cumhuriyet demokrasi demektir, özgürlük demektir. Cumhuriyet, fırsat eşitliği, girişimcilik ruhunun yeşermesi, üretim ve güçlü Türkiye demektir.

Sanayi üretiminin yüzde 45’i OSB’lerde

Türkiye’nin 81 ilinde üretim yapan organize sanayi bölgeleri olarak Cumhuriyetin bize çizdiği demokrasi ve kalkınma yolunda ilerliyoruz ve Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün dediği gibi tüm gücümüzle çalışıyoruz. Cumhuriyeti sonsuza kadar yaşatacak güç. 1961 yılında Bursa’da ilk organize sanayi bölgemizin kuruluşundan bu yana Cumhuriyetimizi büyütmek için üretiyor, istihdam sağlıyor ve ihracat yapıyoruz. Bugün 392 organize sanayi bölgemizle ülkemiz sanayi üretiminin yüzde 45’ini gerçekleştiriyor, 67 bin fabrikamızda 2 milyon 500 bin kişiye istihdam sağlıyoruz. İnşallah Cumhuriyetimizin ikinci yüzyılında da asırlık çınarımız olan Cumhuriyetimizin gölgesinde üretmeye devam edeceğiz.

Bu vesileyle, başta Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere, vatanımız için canlarını feda eden atalarımızı rahmet ve minnetle anıyor, Cumhuriyetimizin kuruluşunun 100. yılını kutluyorum. Bu ülkeyi seven herkes bilmelidir ki, asırlık çınarımız Cumhuriyetin gölgesinde üretmeye devam edeceğiz. Doğum günün kutlu olsun Türkiyem.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu