Haber

VakıfBank Kulübü, Banu Can Schürmann’ı Genel Müdür olarak Atadı

VakıfBank Kulübü’nün genel müdürlüğüne Avrupa Voleybol Konfederasyonu (CEV) eski Başkan Yardımcısı Banu Can Schürmann atandı.

Sarı-siyahlı kulüpten yapılan açıklamada, 2022-2023 dönemini AXA Sigorta Kupa Voleybolu ve CEV Şampiyonlar Ligi şampiyonlukları ile tamamlayan VakıfBank’ın yeni kulüp genel müdürünün belli olduğu bildirildi.

VakıfBank’ın yeni dönemden itibaren genel müdürlüğünü, spor kariyerinde VakıfBank’ta forma giyen, eski CEV Başkan Yardımcısı ve FIVB Denetim Kurulu Üyesi Banu Can Schürmann yürütecek.

1978 Ankara doğumlu Banu Can Schürman, VakıfBank formasını da giydiği spor kariyerinin ardından çeşitli kulüplerde ve Yıldız Genç Milli Takım’da yöneticilik yaptı. Lisans eğitimini ODTÜ’de, yüksek lisans eğitimini Ankara Üniversitesi’nde ve doktora eğitimini Gazi Üniversitesi’nde tamamlayan Schürmann, 2005 yılında CEV Yönetim Kurulu’na girmiştir.

Geçmişte CEV Başkan Yardımcısı ve FIVB Denetim Komitesi Üyesi olan Banu Can Schürmann, Olimpiyat Oyunları, Dünya Şampiyonası, Dünya Grand Prix, EYOF gibi organizasyonlarda delegasyon başkanlığı yaptı.

sultandagi-haber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu