Ekonomi

Ünlü yatırımcı Bitcoin’in halving öncesi 6 haneye ulaşacağını iddia ediyor

Investing.com – Fundstrat Global Advisors’ın kurucu ortağı Tom Lee, Bitcoin’in 2024 yarılanmasından önce 6 haneli rakamlara ulaşabileceğine inanıyor.

Şirketinin son araştırma raporunda görüşlerini aktaran Tom Lee, ilginin şu anda değerleme aşamasında olduğunu söyledi. bitcoin ETF’sinin onaylanmasının kripto para biriminde bir ralliyi tetikleyeceğini düşünenlerin ortasında. Buna göre Bitcoin fiyatı için varsayımda bulunan analist, kripto paranın Nisan 2024’e kadar 140.000 ila 180.000 dolar aralığına çıkabileceğine dair tartışmacı bir tahminde bulundu. Mevcut seviyeye göre %520.

Bu tezi spot ETF onayına bağlayan Lee, ETF’nin sürece alınmasının ardından kripto para birimlerine olan günlük talebin 125 milyon dolara çıkabileceğini tahmin ediyor. Buna göre günlük arz 25 milyon dolarda kalacağından istikrarın sağlanması için fiyatın talebe göre artması gerektiğini öne süren Tom Lee, Bitcoin için 140 bin ila 180 bin dolar arasında bir fiyat tahmini yaptı.

Tom Lee’nin görüşü, Fundstrat’ın Kripto Stratejisi Başkanı Sean Farrell’inkiyle de aynı çizgide. Farrell ayrıca spot Bitcoin ETF’nin piyasaya sürülmesiyle Bitcoin’e olan günlük talebin 4 ila 5 kat artabileceğini düşünüyor.

Spot Bitcoin ETF onayı ne olacak?

Amerika Birleşik Devletleri saniye Geçmişte, 30’dan fazla spot Bitcoin ETF onayı, piyasanın şu anda olgunlaşmadığı gerekçesiyle reddedildi. Ancak geçen ay, dünyanın en büyük varlık yöneticisi Siyah Kaya‘ile ilgili Bitcoin ETF’si uygulama görünümü değiştirdi. BlackRock’tan sonra birçok şirket hızlı bir şekilde uygulamalarını tekrarladı.

Son olarak SEC, mevcut uygulamaların eksikliklerini gerekçe göstererek bir güncelleme talebinde bulundu. Şirketlerin bu talebe hızlı bir şekilde yanıt vermesinin ardından piyasa katılımcıları, SEC’in güncelleme talebine doğrudan ret yerine olumlu yanıt verdi.

Spot Bitcoin ETF’nin heyecanının temelinde, bu eserler Bitcoin’i tutmayı gerektireceği için piyasanın likiditesinde önemli bir artış olacak. Ayrıca kurumsal yatırımcılar nezdinde kripto para benimsenmesinin artacağı niyeti, arzı kısaltacak halving olayı ile birleşince kripto paranın yükseliş beklentisi güçleniyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu