Haber

Türk sporcular Avrupa Dans Şampiyonası’nda 10 madalya kazandı

Kuzey Makedonya’nın başkenti Üsküp’te düzenlenen Breaking-Hip-Hop-Poping Avrupa Dans Şampiyonası’nda Türkiye’yi temsil eden milli sporcular farklı kategorilerde 4’ü altın olmak üzere toplam 10 madalya kazandı.

Türkiye Dans Sporları Federasyonu’ndan yapılan açıklamaya göre, bir hafta süren etkinlikte Ceylin Han Çinkitaş 1 altın, 1 gümüş, Mina Cemre Hepgür, Emine Ayza Türkçü altın ve Jayden Odera Farvu altın, Duru Deniz Gedik gümüş, Melis İhtilal ve Şimal oldu. 28 ülkeden 2.000 sporcu katıldı. Ecrin İpekli bronz madalya, Buyruk Sönmez ise iki bronz madalya kazandı.

Açıklamada görüşlerine yer verilen federasyon lideri Tolga Han Çinkitaş, “Kollektif bir bakış açısıyla başarımızın katlanarak devam edeceğine inanıyoruz.” söz konusu.

Tolga Han Çinkitaş şu ifadeleri kullandı:

“Avrupa’nın en iyilerinin yarıştığı bu turnuvada, yenilikçi eğitim ve bakış açısıyla uzun soluklu adımlarımızın meyvelerini aldık. Sürdürülebilir başarı için çalışmalarımızda kolektif bakış açısına inanıyor ve hedeflerimize yaklaştığımızı görüyoruz. Başarılarımızın katlanarak devam edeceğine inanıyoruz. Breaking olimpiyat branşı oldu. Hedefimiz Senegal’de yapılacak 2026 Gençlik Olimpiyatları’nda ülkemizin geleceği bu gençlerle belli oldu.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu