İş

TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu: “Şirketler hakkında asılsız dedikodu çıkartanlar yargılanmalı”

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Mustafa Rifat Hisarcıklıoğlu, bazı il ve ilçelerde sektörlerle, firmalarla ilgili “zordalar, batıyorlar” gibi dedikodular çıkarıldığını belirterek, şirketlerin itibarını zedeleyen bu tür açıklamalara tepki gösterdi.

Hisarcıklıoğlu açıklamasında şunları söyledi:

“Ülkemizin ufkunu karamsarlık bulutlarıyla kapatmak isteyen fitne, fesat üreticileri yine iş başında. Dedikodu kazanının ateşi harlanıyor. Şirketlerimize itibar cellatlığı yapılıyor.

Bazı il ve ilçelerimizde sektörlerle, firmalarla ilgili “zordalar, batıyorlar” gibi dedikodular çıkarmak, altına adını yazma cesareti olmadan batacak şirketler listelerini iletişim kanallarından paylaşmak alçaklıktır, ahlaksızlıktır, suçtur. Ülkemize, milletimize ve ekonomimize ihanettir.”

Hisarcıklıoğlu açıklamasında iş dünyasının tüm paydaşlarına seslenerek “dedikodu ticareti yapanları dinlemeyin, o ticaretin ortağı olmayın. Firmalarımız, bu ülkenin milli servetidir. Özel sektörümüz yatırım, istihdam, üretim ve ihracatını her sene artırmakta, dünyanın dört bir köşesinde ülkemizi en iyi şekilde temsil etmektedir.”.

“Asılsız iddialarda bulunanlar yargılanmalı”

TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu, asılsız, hiçbir dayanak noktası olmadan, batacak, zorda kalan şirketler listesi hazırlayanlara karşı Cumhuriyet savcılarına çağrı yaparken bu tür kara listeleri hazırlayanları tespit edip, haklarında gerekli hukuki işlemleri başlatmalarını talep etti. Şirketler hakkında asılsız dedikodu çıkartanların yargılanması gerektiğini düşünen Hisarcıklıoğlu, iletişim kanallarından kara listeler paylaşanlara karşı hukuki işlemlerin başlatılması gerektiğini ifade etti.

InvestingPro BÜYÜK YAZ İNDİRİMLERİ başladı! %50 indirime ek %10’a varan indirim için KAZAN kuponunu kullanın.

Kodu nasıl kullanacağınızdan emin değil misiniz? Adım adım gösterdiğimiz videoyu izleyebilirsiniz.

Sorularınız için destek birimimize buradan ulaşın.

Bankalara da seslenen Rifat Hisarcıklıoğlu, reel sektör ve finans sektörünün aynı elmanın iki yarısı olduğunu ve bankaların dedikodulara bakarak hareket etmemesi gerektiğini dile getirdi. Şirketleri enflasyonun sorumlusu olarak göstererek özel sektörü suçlayanları da sert bir dille eleştiren TOBB Başkanı, üreten, istihdam sağlayan, bu ülkenin geleceğine yatırım yapan özel sektörü suçlu ilan etmeden önce herkesin kendi işini en iyi şekilde yapması gerektiğini söyledi.

TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu açıklamasını şu sözlerle bitirdi:

“Sap ile samanı birbirine karıştırmayalım. Fahiş fiyat artışı yapan şirket varsa, kamunun yetkili kurum ve kuruluşları işlem yapsın. Toptancı anlayışla bütün şirketler suçlu ilan edilemez.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu