Haber

Tekirdağ’daki lise öğrencileri Anıtkabir’i ziyaret etti

Süleymanpaşa Belediyesi’nin düzenlediği “Şanlı Tarihinizi Sahneye Taşıyın” ortaokullar arası tiyatro yarışmasına katılan öğrenciler, öğretmenleri ile birlikte Anıtkabir’i ziyaret etti.

Belediyeden yapılan açıklamaya göre, dereceye giren okullara verilen diğer ödüllerin yanı sıra dereceye bakılmaksızın yarışmaya katılan dört okul da Ankara gezisi ödülünden yararlandı.

Ankara’ya geziye giden 62 öğrenci ve 15 öğretmen, Anıtkabir’i ve kentteki tarihi ve kültürel yerleri gezdi.

Süleymanpaşa Belediyesi, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve SporÜniversite sınavlarına hazırlanan lise son sınıf öğrencileri için de Ankara gezisi düzenleyecek.

Açıklamada sözlerine yer verilen Belediye Başkanı Cüneyt Yüksel, Süleymanpaşalı gençlere inandıklarını ve güvendiklerini belirtti.

Yüksel, bilgili, donanımlı, sanatta, bilimde, eğitimde ve her alanda değerli işler yapacak, önce Türkiye’de sonra da dünyada değerli işler yapacak, çevresini tanıyan ve koruyan bir nesil yetiştirmek için imkanları seferber ettiklerini belirtti. milli değerler ve tarih diyerek şunları söyledi:

“İlkokul öğrencilerimiz için fotoğraf yarışmaları, ortaokul öğrencilerimiz için fotoğraf, lise öğrencilerimiz için ise tiyatro yarışmaları düzenleyerek onları değerlerimizi düşünmeye, üretmeye ve sanatla iç içe olmaya teşvik ediyoruz. Katılan tüm öğrencilerimiz Tiyatro yarışmamız kazanan ya da kaybeden fark etmeksizin geçen yıl vatanımız Selanik’e gitmişti.Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün doğduğu evine, bu yıl da son istirahatgahı olan Anıtkabir’e götürdük.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu