Haber

Süleyman Soylu’ya yakınlığıyla tanınan Ayhan Bora Kaplan gözaltına alındı

Ankara’da yeraltı dünyasında ‘Kaplan Kümesi’ olarak bilinen çetenin lideri Ayhan Bora Kaplan, 15 Temmuz gecesi TRT önünde Kalaşnikof silahlarla verdikleri pozla gündeme geldi. Eski İçişleri Bakanı Süleyman Soylu gözaltına alındı.

T24’ten Tolga Şardan’ın haberine göre, yurt dışına çıkmak üzereyken Esenboğa Havalimanı’nda gözaltına alınan Kaplan ile gözaltında bulunan UP isimli emekli asker ile GU, AK ve OS isimli 4 kişi daha gözaltına alındı. avukat yakalandı. Hakkındaki şikayet kapsamında işkence yaptığı iddia edilen Kaplan’ın ağabeyi Muhammet Kaplan ile BK isimli şahsın firar ettiği öğrenildi.

Süleyman Soylu’nun İçişleri Bakanlığı’ndan alınması ve güvenlikte değerli değişiklikler yapılmasının ardından gerçekleştirilen ilk kritik operasyonun Kaplan kümesine yönelik olması da dikkat çekti.

Kaplan’ın bulunduğu araçta yapılan aramada 50 bin Euro, 800 dolar ve 10 bin 300 TL nakit ile 2 ruhsatlı silah ele geçirildi. Soruşturma kapsamında Kaplan’ın ofisinde yapılan aramada kasada 1.150 gram altın, 31 bin 650 euro, 16 bin dolar ve 33 bin 310 TL ele geçirildi. (KAYNAK)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu