Haber

Sivaslılar hızlı treni çok sevdi.

SİVAS (İGFA) – Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 31 Mayıs’a kadar ücretsiz olacağını açıkladığı hızlı trende ücretsiz seferler için ayrılan yaklaşık 101 bin biletin tamamı tükendi. Hızlı, güvenilir ve konforlu seyahat imkanı sunan hızlı tren sınırında, Sivas ve Ankara ortasından her gün 08.00, 13.00 ve 18.10’da karşılıklı üç sefer düzenleniyor.

Hizmete giren hızlı treni çok beğendiklerini söyleyen vatandaşlar, Ankara’ya çok kısa sürede rahat bir şekilde ulaştıklarını belirterek, başta Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere projede emeği geçen herkese teşekkür ettiler.

Sivas’ın Cumhuriyet döneminin en büyük yatırımlarından birini hızlı trenle kazandığını kaydeden Başkan Hilmi Alım, “Ankara-Sivas arası artık çok daha yakın. Bu hizmeti şehrimize ve ülkemize kazandıran Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan şahsında emeği geçen ve emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Bu hizmet Sivas’ın daha hızlı kalkınmasına, kalkınmasına önemli katkı sağlayacaktır. Bu noktadan sonra görev biz Sivaslılara düşüyor. Bu hizmeti Sivas’a en iyi şekilde yansıtmak için çalışmalarımızı hep birlikte yürüteceğiz. Hayırlı olsun” dedi.

Sivas halkının yoğun ilgi gösterdiği hızlı tren, Ankara-Sivas arası 12 saatlik tren yolculuğunu 2 saate indiriyor. 405 kilometre uzunluğunda 49 tünel, 66 kilometre uzunluğunda 49 tünel ve 27 kilometre uzunluğunda 49 viyadük bulunmaktadır.

Türkiye’nin en yüksek ayağına sahip demiryolu viyadüğü 89 metre yüksekliğiyle Elmadağ’da inşa edildi. Hızlı tren hattında ilk kez yerli raylı sistem kullanıldı. İlk balastsız yol yani beton yol 138 kilometrelik beton yol ve tünellerde hayata geçirildi.

haber-ortahisar.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu