Haber

Sahnede Melek Mosso’ya sarılıp şarkı söyleyen AK Parti lideri özür diledi!

57. Tekirdağ Kiraz Festivali’nde yaşananlar öncesi Melek Mosso (Angel Davarcı) konserinin iptal edilmesi için defalarca uyarılan Tekirdağ Süleymanpaşa Belediye Başkanı Cüneyt Yüksel, bu mesajları almak şöyle dursun, AK Partililere küfürler yağdıran şarkıcıyla sahne aldı. hesap.

Mosso ve Yüksel, ellerinde Türk bayrakları olmasına rağmen ‘Bir Oburluk Memleketim’ şarkısını birlikte söyleyerek tepkileri azaltmaya çalıştı.

Tepkilerin ardından Başkan Yüksel özür mesajı yayınladı.

Süleymanpaşa Belediye Başkanı Cüneyt Yüksel’in açıklaması şöyle:

“Kamuoyundaki yanlış anlaşılmayı düzeltmek için açıklama yapmak zorunda kaldım.

Öncelikle şunu belirtmeliyim ki ben hiçbir zaman değerlerimi ve davamı konuşturmadım; Söylemeyeceğim.

Festivalimizde sahne alan Melek Mosso ile ilgili olarak, sanatçının paylaşımlarını ve açıklamalarını hiç tasvir etmediğimi açıkça belirtmek isterim. Ben değillim!

Mosso’nun ilk özür açıklamasının ardından onunla konuştum. Yapılanı yanlış bulduğumu, kendisinden çok daha samimi ve samimi bir özür bekleyen geniş bir dinleyici kitlesi olduğunu, konserin iptal edilmesinin doğru olacağını belirttim.

Yaptığı şeyin hata olduğunu, bu yüzden çok üzgün olduğunu da dile getirerek, yaklaşan konseri “milletimizle kucaklaşma ve özür dileme fırsatı” olarak gördüğünü söyledi.

Bu görüşmeden sonra; Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın “Asırlık Türkiye” vizyonunda vurguladığı “Milletimizin birlik ve beraberlik içinde olması gerektiği” vurgusunu dikkate alarak korumanın bir eylem olacağı düşüncesiyle faaliyete devam etme kararı aldık. bu da toplumsal ayrışmayı körükleyecek ve farklı polemiklere alan açacaktı.

Konser gecesi sahne alan Mosso, ilk müziğinin ardından yaşananlardan duyduğu üzüntüyü dile getirerek yüz binlerce kişinin önünde özür diledi.

Ayrıca bilinmesini isterim ki özür diledikten sonra sahnede yaşananlar, sahne öncesi duygu yoğunluğunun bir yansımasıdır. Bundan dolayı üzdüğüm, kırdığım örgüt mensupları varsa hepsinden ayrı ayrı özür dilerim. Lütfen kusura bakmayın.

Sevgili yurttaşlar,

2 milyonu aşkın misafirimizi ağırladığımız ilimizde 57.’si düzenlenen Ülkelerarası Tekirdağ Kiraz Festivali’nin birlik, beraberlik ve barış ortamında en ufak bir olumsuzluk yaşanmadan tamamlanması en büyük tesellimdir. Tüm saygımla.”

KAYNAK: HABER7

haberkagithane.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu