Haber

PFDK Bursaspor’a 9 maç seyircisiz oynama cezası verdi

Bursaspor, Amed Sportif Aktivite maçı sonrası 9 maç seyircisiz oynama cezası aldı. Yeşil-beyazlı kulübe aynı anda 326 bin TL para cezası verildi.

TFF 2. Lig’in 25. haftasında oynanan Bursaspor-Amed Sportif Faaliyetler karşılaşmasının ardından yeşil beyazlı ekip, PFDK’ya transfer oldu. TFF’den yapılan açıklamaya göre Bursaspor’a toplam 9 maç seyircisiz oynama cezası verildi. Yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi: “05.03.2023 tarihinde oynanan Bursaspor-Amed Sportif Faaliyetler TFF 2. Lig Beyaz Küme maçında Bursaspor Kulübü, taraftarların uygunsuz ve art niyetli tezahüratları nedeniyle 5. sırada yer almış ve bu hareket Türkiye’nin milli takımını teşkilatına kazandırmıştır. 6 bin TL para cezasına çarptırılan ve bir resmi maçı kendi sahasında seyircisiz oynayan Bursaspor Kulübü, bir kez oynandığı için 40 bin TL para cezasına çarptırıldı. Aynı maçta merdiven boşluklarını boş bırakmaması ve bu eylemin aynı sezonda üçüncü kez yapılması nedeniyle, Aynı müsabakada Bursaspor Kulübü’nün taraftar ve üyelerinden kaynaklanan saha olayları nedeniyle talimatlara aykırı hareket etmesi, FDT’nin 52/2, 46 ve 10/2 maddeleri uyarınca kendi sahasında 8 resmi maçı seyircisiz ve 280 bin TL para cezası ile oynamasına.Aynı müsabakada Bursaspor Kulübü yetkilisi Aşkın Değirmenci vefat etti. rakibi tarafından cezalandırılır. dro üyesine saldırdığı için 90 gün hak mahrumiyeti cezası almasına,

Aynı maçta Bursaspor Kulübü yetkilisi Aybars Türkkan’ın da rakip takım üyesine saldırması nedeniyle 90 gün hak mahrumiyeti cezasına çarptırılmasına karar verildi.

caybasiajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu