Haber

MHP Tepebaşı İlçe Başkanı AFAD Müdürü ile görüştü

Eskişehir’de MHP Tepebaşı İlçe Başkanı Faruk Duman ve beraberindekiler, 12 Kasım Afet Eğitim Hazırlık Günü dolayısıyla İl Afet ve Acil Durum (AFAD) Müdürü Recep Bayar’ı ziyaret etti.

Partinin il başkanlığından yapılan yazılı açıklamaya göre, ziyarette, Eskişehir’deki afet riskleri ve bu risklerin azaltılmasına yönelik çalışmalar hakkında bilgi alındı.

Açıklamada görüşlerine yer verilen MHP Tepebaşı İlçe Başkan Yardımcısı Ahmet Biricik, İçişleri Bakanlığı ve Afet ve Kalkınma Bakanlığı tarafından ülke genelinde hayata geçirilen “Afete Hazır Türkiye Projesi”nin hayata geçirilmesinden büyük memnuniyet duyduğunu belirtti. Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD), Eskişehir’de.

Biricik, vatandaşların bu konuda bilinçlenmesi durumunda olası afetlerde can ve mal kayıplarının azaltılabileceğinin altını çizerek, şöyle konuştu:

“Bu amaçla geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızı afetlere karşı bilinçlendirmeliyiz. Program, afetlerin etkilerinin azaltılması, afet bilinci yüksek bireyler yetiştirilmesi, afet bilincine sahip bireyler yetiştirilmesi, afet kültürü oluşturulması amacıyla verilecek. afetlere hazırlık, kişisel farkındalığın arttırılması, yaşam ve çalışma alanlarında önlemlerin belirlenmesi, afet öncesi, anı ve sonrasında gerçek davranış kalıplarının geliştirilip uygulanmasıdır.” Eğitimin önemi göz ardı edilemez. AFAD İl Müdürü Bayar ile yaptığımız görüşme sonucunda parti üyelerimize yönelik bir eğitim planı yaptık ve istekli AFAD ekiplerinin sayısını artırmak amacıyla arama kurtarma ekibi kurulmasına karar verdik.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu