Haber

Mardin Kalesi’nde kaya ıslah çalışması yapılacak

Mardin Kalesi’nin çeşitli kısımlarında bulunan ve risk oluşturabilecek kayaların ıslahı yapılacak.

Vali ve Büyükşehir Belediye Lider Vekili Mahmut Demirtaş başkanlığında valilik binasında yapılan toplantıya Genel Sekreter Murat Süzen, Muhafaza Uygulama Denetleme Ofisi (KUDEB), AFAD ve çalışmayı yapacak firma yetkilileri katıldı.

Toplantıda, Mardin Kalesi ve yerleşim alanında oluşabilecek risklerin ortadan kaldırılması, güvenliğin artırılması ve risklere yönelik bir sunum yapıldı.

Vali Demirtaş, insan hayatını her şeyin üstünde tuttuklarını belirterek, rastgele bir olumsuzluğun olmaması için uzun müddettir çalıştıklarını, bu mevzuda yeterli bir ilerleme katettiklerini söyledi.

Yapılması gerekenleri değerlendirmeyi sürdürdüklerini lisana getiren Demirtaş, “Mardin Kalesi dünyada çok nadir bir yer. Mardin Kalesi hem konumu hem bulunduğu coğrafya hem de turizm faktöründen dolayı büyük önem arz ediyor. Kalede oluşabilecek tüm riskleri hesaplayıp, üzerinde çalışıyoruz. Ekip arkadaşlarımla yaptığımız görüşmeler sonucu en yakın zamanda kalede kaya ıslahı çalışmalarına başlayacağımızı belirtmek istiyorum.” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu