Haber

Kılıçdaroğlu’nun sert sözleri ‘vazgeç’ dedirtti!

CHP ile Halk TV arasındaki kriz gündemde kalırken, Kılıçdaroğlu dünkü küme toplantısında yaptığı açıklamalarla bir kez daha şaşkına döndü.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nu ve değişim hareketini öven yayınları nedeniyle kısa bir süre önce Halk TV ile tüm sözleşmelerini fesheden Kılıçdaroğlu, diğer düşkün kanallara da parmak salladı.

Kılıçdaroğlu’nun muhalefet medyasını dizayn etme çabaları büyük tepki toplarken, grup toplantısında verilen mesajlar şöyle oldu: “Bu ne oruç, ne de lahana turşusu, o kadar da kızarıklık değil”yorumlarını getirdi.

ELEŞTİRİSİNDE KENDİNİ ANLATTI

Kürsüde yaptığı konuşmada 24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı’na değinen Kılıçdaroğlu, sözlerine elebaşı Abdullah Öcalan’ı övdüğü için tutuklanan gazeteci Merdan Yanardağ’ı savunarak başladı.

“Medya üzerindeki baskıları görüyoruz, yaşıyoruz”diyerek şaşırtan Kılıçdaroğlu , “Doğru haberin engellendiğini de biliyoruz”söylemekten çekinmedi.

Halk TV’ye uygulanan mali ve siyasi baskılar sırasında halka basın özgürlüğü mesajları veren Kılıçdaroğlu’nun sözleri sosyal medyada da büyük yankı uyandırdı.

CHP’DEKİ KRİZİ HALI ALTINA SÜPÜRÜN

Öte yandan toplantıda yaptığı konuşmada parti içi krize ilişkin tek kelime etmeyen Kılıçdaroğlu, çalkantılı süreci adeta görmezden geldi.

Kılıçdaroğlu’nun “Biz her zaman parti içi sorunlarla gündeme geliriz. Halkın önünde sadece ülke sorunlarına odaklanalım”Yaptığı açıklamalarla yeni bir strateji benimsediği öğrenildi.

 

 

KAYNAK: SABAH

haberkumlu.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu