Ekonomi

Kayseri Şeker, 2023-2024 kampanya döneminde çiftçilere ikinci sulama avansını ödedi.

Kayseri Şeker, 2023-2024 kampanya döneminde sözleşmeli ekim yapan üreticilere 195 milyon 634 bin liralık ikinci sulama avansını ödedi.

Kayseri Şeker’den yapılan yazılı açıklamaya göre, Kayseri, Yozgat, Tokat, Sivas ve Nevşehir illerinde 21 bölge müdürlüğünde kayıtlı 15 bin 696 sözleşmeli çiftçiye ikinci sulama avansı ödemesi yapıldı.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Kayseri Şeker’in en büyük ortağı Kayseri Pancar Ekicileri Kooperatifi’nin yönetim kurulu başkanı Hüseyin Akay, Kayseri Şeker’in ikinci sulama avansı ile çiftçiye ödendiğini söyledi. Bu yıl bugüne kadar nakit ve 1 milyar 925 milyon 945 bin 385. TL takviye verdiğini belirtti.

Önceliklerinin her zaman çiftçinin memnuniyeti olduğunu vurgulayan Akay, şöyle konuştu:

“Kayseri Şeker olarak ekimden hasada kadar geçen süreçte çiftçimizi yalnız bırakmıyor, finansman konusunda elimizden gelen desteği üreticilerimize zamanında vermeye özen gösteriyoruz. Bugün 2. sulama avansını ödedik, hem ekonominin hem de çiftçimizin can damarının devamıdır.Üretimimizin her aşamasında her zaman ifade ettiğimiz gibi “Çiftçinin ihtiyaçlarını teri kurumadan karşılamayı görev edindik. Dün olduğu gibi bugün de yarın da her zaman çiftçilerimizin yanında olacağız. Bereketli olsun, Allah tadında geçirmeyi nasip etsin.”

onikisubathaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu