Haber

İddia: Erdoğan ile Mehmet Şimşek’in görüşmesi olumlu geçti

İkinci tip Cumhurbaşkanlığı seçimlerini Recep Tayyip Erdoğan’ın kazanmasının ardından yeni kurulan Cumhurbaşkanlığı Kabinesi de merak konusu oldu. Reuters Haber Ajansı, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Pazartesi günü eski Maliye Bakanı Mehmet Şimşek ile görüştüğünü bildirdi. Konuya yakın olduğu belirtilen iki kaynak, görüşmenin içeriği hakkında ajansa detaylı bilgi vermedi.

Hürriyet yazarı Abdülkadir Selvi de Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın cuma günü TBMM’de yemin ettikten sonra yeni kabineyi kuracağını söyledi. 16 bakanın milletvekili seçildiğini hatırlatan Selvi, “Yemin etmeden önce bakanlıklarından istifa etmeleri gerekiyor. Yeniden bakanlığa atanırlarsa milletvekilliğinden istifa edecekler” dedi.

‘MEHMET ŞİMŞEK EKONOMİYİ YÖNETECEK Mİ?’

Selvi’nin, Erdoğan’ın önceki gece eski Maliye Bakanı Mehmet Şimşek ile görüştüğünü belirten yazısının ilgili bölümü şöyle:

“Mehmet Şimşek, sadece uluslararası piyasalarda itibarı yüksek bir isim değil, aynı zamanda mevcut ekonomi politikalarından da ayrılan bir isim. Mehmet Şimşek’in seçim sonrası kendisini tebrik eden tweet’i dikkat çekti. Cumhurbaşkanı Erdoğan, dün akşam Mehmet Şimşek ile görüştü. Deniliyor ki Görüşmenin iyi geçtiği yeni dönemde “Mehmet Şimşek ekonominin başına geçerse Lütfü Elvan ve Cevdet Yılmaz’ın da yer alacağı bir kadro oyunu kurulacağı söyleniyor. Hazine ve Maliye Bakanlığı’nın ayrılabileceği söyleniyor. Kabinede Afet Bakanlığı da olacak.”

‘YENİ BİR BAKANLAR KURULU İMKANI ÇOK GÜÇLÜ’

Gazeteci Candaş Tolga Işık da sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, “Cuma günü yeni Bakanlar Kurulu açıklanacak. Büyük sürprizler var. Eski kabineden sadece 2 kişi devam edebilir ama orası net değil. Yepyeni bir kurul ihtimali var.” Bakanlar kurulu çok güçlü. Kulisleri toplayıp yazacağım. O terimleri kullandı..” (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu