Haber

Hem Atatürk’e, hem de Atatürk’e namaz kılan imama hakaret eden kişi gözaltına alındı

Gayrettepe’deki Hacı Nimet Özden Camii’nde cuma namazına giden Ahmed Bostancı, hutbesinde Atatürk için dua eden imama hakaret ettiği ve Atatürk’ün bulunmadığı halde namazdan sonra ruhuna Kur’an okunacağını söylediği videoyu çekti. hutbede gözaltına alındı.

Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün vefatının yıldönümünü tüm Türkiye şükran, özlem, şükran ve saygıyla anmıştır.

Ülkenin dört bir yanında tüyler ürperten anma törenleri yapılırken, Cuma namazına giden Ahmed Bostancı isimli genç imam, hutbesinde Atatürk için dua eden imamın, namazın ardından ruhuna Kur’an okunacağını söylemesine tepki gösterdi. duacı.

Ahmed Bostancı isimli şahsın hem Atatürk’e hem de Atatürk’e hakaret ettiği ve “‘Kafirlere merhamet yoktur. Arkalarında namaz kılınmaz. Allah kafirlerin belasını versin. Bizi bu kafirlerden kurtarsın” dediği videoda, Büyük tepki gördü.”

Gayrettepe’deki Hacı Nimet Özden Camii’nin cuma çıkışında video çekerek hem imama hem de Atatürk’e hakaret eden şüpheli Ahmed Bostancı’nın geçtiğimiz dakikalarda gözaltına alındığı öğrenildi.

atakumhaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu