Haber

Devlet Tiyatroları en az lise mezunu alıyor! Başvuru için yarın son gün…

Kültür ve Turizm Bakanlığı Devlet Tiyatroları Genel Müdürlüğü, Yönetmelik’in 4’üncü unsurunun (B) bendi kapsamında Güvenlik Görevlisi, Temizlik Görevlisi, Şoför, Aşçı, Bahçıvan ve Büro Çalışanı ekiplerine işçi alımı yapacağını duyurdu. En az lise mezunu olan adaylara istihdam sağlayacağını açıklayan kurum, yeniden adaylardan en az 60 KPSS puanı istiyor. Başvuru kuralları ve süreci ile ilgili tüm detaylar yayınlanan ilan ile adaylara duyurulmuştur.

BAŞVURU TARİHİ VE YÖNTEMİ

Devlet Tiyatroları Genel Müdürlüğü işveren işe alım başvuruları 16 Ocak 2023 ve 30 Ocak 2023’ten itibarenbugüne kadar devam edecek.

Adaylar e-Devlet Devlet Tiyatroları Genel Müdürlüğü Meslek Kapısı-Kamu Alım veya Meslek Kapısı ( https://isealimkariyerkapisi.cbiko.gov.tr) Başvurular internet üzerinden yapılacaktır.

BAŞVURU EKRANI

BAŞVURU ŞARTLARI

  • Türk Vatandaşı olmak,

  • 18 yaşını son teslim tarihi prestiji ile tamamlamış olmak,

  • Kamu haklarından yoksun bırakılmamak,

  • Türk Ceza Kanunu’nun 53. maddesinde belirtilen süreler geçmiş olsa bile; Kasten işlenen hata nedeniyle bir yıl veya daha fazla hapis cezasına çarptırılmış olsa bile devletin güvenliğine karşı kusur, anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine aykırılık, zimmet, irtikap, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli İflas, ihaleye fesat karıştırma, ifaya fesat karıştırma, hata veya kaçakçılık hatalarından doğan malvarlığını aklama suçlarından hüküm giymemiş olmak,

  • Erkek adaylar için askerlik statüsünün prestiji ile; Askerlik yapmamış olmak, muvazzaf askerlik yapmış olmak veya tecil veya yedek sınıfa intikal etmiş olmak,

  • Görevinin devamlılığına engel teşkil edecek bir akıl hastalığına sahip olmamak,

RESMİ DUYURU METNİ

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu