Haber

Büyükelçi olarak atanan Küçükyılmaz’ın ‘tehdit’ ve ‘yaralama’ sabıkası var

Gazeteci Alican Uludağ, Cezayir’e büyükelçi olarak atanan Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Mücahit Küçükyılmaz’ın “tehdit” ve “yaralama” sabıkası olduğunu bildirdi.

Dışişleri Bakanı Hakan Fidan, Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Mücahit Küçükyılmaz’ı Cezayir’deki Türkiye Büyükelçiliği’ne atadı.

Gazeteci Alican Uludağ, 16 Haziran’da yaptığı paylaşımda, Küçükyılmaz’ın geçmişte CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na “alçak, iki yüzlü, geri zekalı” dediğini ve beraat ettiğini belirtti.

Uludağ, “Küçükyılmaz’ın ‘tehdit’ ve ‘yaralama’ kabahatlerinden sabıkası olduğu kayıtlarda ortaya çıktı.

BELGEYİ PAYLAŞ

Uludağ, Küçükyılmaz’ın adli sicil ve arşiv kayıtlarını “Sana yalan söylüyorsun diyen trolleri al o dönemin sabıka kaydı. Ortada yerel mahkemenin beraat kararı temyize gitti ve 7 bin 80 TL para cezası verildi.” hakaretten ceza verildi. Belge şu anda Yargıtay’da”.

Halktv.com’un haberine göre Küçükyılmaz’ın 2014 yılında TCK’nın 86. maddesinde düzenlenen “kasten yaralama” suçundan arşiv kaydı bulunduğu belgede görüldü.

Bir diğer arşiv kaydı da 2016 yılına ait. Bu kayıtta Türk Ceza Kanunu’nun 106. maddesinde yer alan “tehdit” kabahatinin varlığı dikkat çekti.

KILIÇDAROĞLU’na hakaret

Uludağ, Küçükyılmaz’ın Kılıçdaroğlu’na yaptığı açıklamalarla ilgili davada temyizin beraat kararını kaldırdığını ve ‘hakaret’ suçundan 7 bin 80 lira para cezası verdiğini bildirdi.

Uludağ’a göre belge şu anda Yargıtay’da. (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu