Haber

Bursa’da sağlık çalışanları ‘krizden biz sorumlu değiliz’ dedi

BURSA (İGFA) –Aile Sağlığı Merkezlerinin personeline katlanarak zam yapılması ve gruplandırma görevlisinin bakanlık ekibine dahil edilmesi için Bursa İl Sağlık Müdürlüğü önünde basın açıklaması yapıldı.

Açıklamayı Bursa Milletvekili Prof. ve Dayanışma Derneği ve temsilcileri katıldı.

Bursa Tabip Odası Başkanı Dr. Levent Tufan Kumaş duyuru öncesi bir konuşma yaptı. Sağlık meslek kuruluşları adına Bursa Tabip Odası Saymanı Dr. Abdullah Karadağ basın açıklaması yaptı.

Açıklanan artışın geçim için yeterli olmadığını vurgulayan sağlık çalışanları, Aile Sağlığı Merkezlerine (ASM) destek vermenin artık mümkün olmadığını söyledi.

Ekonomik krizin sorumlusu biz değiliz, faturasını biz ödemeyeceğiz diyen sağlık çalışanları, tüm memurlara verildiği söylenen 8 bin TL’lik maaş zammı ve iyileştirmelerin ebelere, hemşirelere yapılmadığını belirtti. ve aile hekimleri.

Bursa Milletvekili Prof. Dr. Kayıhan Pala, “Sağlık çalışanlarının sorunları olduğunu biliyoruz. Aile Sağlığı Merkezi’nde çalışanların sorunlarını dile getirmeye devam edeceğiz. Eşit kalitede sağlık sistemi için mücadelemiz mecliste de devam edecek.

Temel maaş, kişi başı ödeme, teşvik, olumlu performans, olumsuz performans, ceza puanı kesintileri gibi birçok kalem sonucu hak ediş ücretimizi neredeyse hiçbirimizin net olarak bilmediğini belirten sağlık çalışanları, “Özellikle Asgari fiyat artışlarını bu cari ödeneklerle karşılamak neredeyse imkansız hale geldi.Bu nedenle cari işlemler hesabındaki yetersiz artışın bir an önce düzeltilmesi gerektiğini belirterek, “Biz aile hekimiyiz, aile hekimiyiz. Talebimiz emekliliğe yansıyan tek kalem, hesaplı, koşulsuz maaş ödemesidir” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu