Haber

Bitlis’te sağlık çalışanlarının sahiplendiği kedi tedavi altına alındı

Bitlis’in Tatvan ilçesinde sıhhat çalışanlarının acil serviste sekerek yürürken görüp müdahale ettikleri kedi, veteriner tabipler tarafından tedavi altına alındı.

Tatvan Devlet Hastanesi Acil Servisinde evvelki gün bir kedinin kullanamadığı ayağını sabitleyip pansumanını yapan sıhhat çalışanları, Tatvan Belediyesi bünyesindeki Sokak Hayvanları Kısırlaştırma ve Rehabilitasyon Merkezi görevlilerine haber verdi.

Belediyede misyonlu veteriner tabipler, merkeze götürdükleri kedinin sıhhat denetimlerini ve aşılarını yaptıktan sonra aldıkları yere bıraktı.

Van Bölgesi Veteriner Doktorlar Odası Başkanlığı da kedinin tedavisi için Bitlis temsilcisi Rehber Altıntaş ile odaya kayıtlı veteriner doktor Dilan Hisar Ölper’i görevlendirdi.

Tatvan Devlet Hastanesi acil servisi önünden alınan kediyi ilçe merkezindeki özel bir kliniğe götüren Altıntaş, denetimlerde kedinin iki tırnak kaybının olduğunu ve bir tırnağında da kırık oluştuğu tespit etti.

Altıntaş, “Röntgen sonucunda kedimizin bir tırnağının kırıklar sonrası yanlış kaynadığını tespit ettik. Bu durumun çok eskiden yaşandığını gördük. Yarası şu an yok ve genel durumu iyi. Dün Tatvan Belediyesi bünyesindeki veteriner arkadaşlar tarafından da gerekli aşılaması yapılmıştı. Biz de bugün müdahalemizi yaptık ve gerekli tedavi sonrası tekrar aynı yerine bırakacağız.” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu