Ekonomi

Bitcoin 37 bin dolara yükseldi

Bitay Araştırma Dairesi Analisti Alper Samet Yorak gelişmeleri değerlendirdi. Yorak’ın değerlendirmesi şöyle:

“Bitcoin ilk etapta 37 bin dolar seviyesinde reddedilse de oldukça güçlü görünen Bitcoin şu anda 36.700 dolar seviyesinde alıcı buluyor. Ethereum’un fiyatı da 1.925 dolar. Dünkü güçlü yukarı yönlü hareketle birlikte Bitcoin hakimiyeti artarken, başta Ethereum olmak üzere altcoinlerde önemli bir potansiyel var gibi görünüyor. Bitcoin bu bölgelerde biraz daha istikrar kazanırsa altcoinlerde yeni bir yükseliş hareketi meydana gelebilir. Ethereum’da kısa süre içerisinde 2.000 dolar seviyelerini görebileceğimizi düşünüyoruz.

Teknik olarak güçlü bir trend bölgesini zorlayan Bitcoin için 36.500 – 37.000 dolar orta aralığı direnç bölgesi konumunda. Bugün, şu anda çok güçlü fiyatlanan Bitcoin’in bu bölgeyi geçip geçemeyeceğini izleyeceğiz. Ek olarak yükselişin birincil nedeni, SEC’in Grayscale spot Bitcoin ETF’sini başlatacağına dair söylentiler olarak yorumlanıyor. Şu anda piyasada önemli Tether (USDT) girişleri gözlemleniyor. Para girişleri haberin doğruluğunu göreceli olarak teyit ediyor gibi görünse de henüz kesin bir teyitten söz edemiyoruz. Günlük hacimlerde yine 50 milyar dolarlık bölge aşıldı ve günlük yüzde 20’nin üzerinde artış var. “Toplam piyasa değeri Ekim 2022’den bu yana en yüksek fiyatta.”

“Bu gelişmelerle birlikte güçlü altcoinlerdeki pozitif trend devam ederken, KAN, CRO, CEEK, DAO ve BSV yatırımcılara sırasıyla %30 ile %70 arasında kazanç sağlayarak günün öne çıkan kripto para birimleri oldu.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu