Yaşam

Bekir Develi’den Canik’te Harika Röportaj

Canik Belediyesi, Yapımcı-Yazar Bekir Develi’yi vatandaşlarla buluşturdu.

Edebiyat, tarih, kültür ve sanat alanlarında vatandaşları değerli isimlerle buluşturmaya devam eden Canik Belediyesi, ilçede büyük beğeni toplayan programlar hayata geçirmeye devam ediyor. Canik Belediyesi, ‘Kudüs Hakkında Nelerimiz Var?’ adlı röportaj programıyla Türk televizyonunun sevilen ismi Yapımcı-Yazar Bekir Develi’yi vatandaşlarla tanıştırdı. Sezai Karakoç Canik Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen programda Yapımcı-Yazar Bekir Develi’nin Kudüs, Mescid-i Aksa, milli ve manevi değerlere ilişkin anlatımları vatandaşlar tarafından ilgi ve dikkatle takip edildi. Canik Belediye Başkanı İbrahim Sandıkçı, kimi zaman düşündürücü, kimi zaman hüzünlü anların yaşandığı programa katılımından dolayı Yapımcı-Yazar Bekir Develi’ye teşekkür ederek kendisine hediye takdim etti.

 

“İsrail insanlığa karşı suç işliyor”

Canik Belediye Başkanı İbrahim Sandıkçı, kent içinden ve dışından yüzlerce vatandaşın katıldığı ve salonların tıklım tıklım dolu olduğu programda yaptığı konuşmada, İsrail’in Filistin’de açıkça soykırım yaptığını vurguladı. Önder İbrahim Sandıkçı, “Sözde İsrail devleti her gün yeni bir savaş suçu ekliyor, tüm vahşeti ve barbarlığıyla Filistinli kardeşlerimizin hayatlarını tehdit ediyor, gözümüzün önünde soykırım yapıyor. İsrail insanlık suçu işliyor. Dünya sessiz kalsa da biz Filistinli kardeşlerimize sessiz kalmayacağız. “Sonsuza kadar Allah’ın ve doğruların yanında olmaya devam edeceğiz” dedi.

 

Başkan Sandıkçı’dan Türkiye Yüzyılı Vurgusu

Cumhuriyetin 100. yılını ve vatandaşların 29 Ekim Cumhuriyet Bayramını kutlayan Önder İbrahim Sandıkçı, “Cumhuriyetimizin 100. yılını kutlamanın mutluluğunu paylaşıyoruz. Cumhuriyetimizin 100. yılı, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramımız kutlu olsun. Vatan uğruna şehit olan tüm şehitlerimizi rahmetle anıyor, gazilerimize şükranlarımı sunuyorum. “Türkiye Yüzyılı hedeflerimiz doğrultusunda çalışmaya devam ederek ülkemize, milletimize ve Canik’imize birçok hizmet sunmaya devam edeceğiz” dedi.

Canik Belediye Başkanı İbrahim Sandıkçı, eşi Selma Sandıkçı, AK Parti Samsun İl Başkanı Mehmet Köse, AK Parti Canik İlçe Başkanı Mahmut Gençay, Canik İlçe Milli Eğitim Müdürü Zahit Köseoğlu, kamu kurum ve kuruluşları ile sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, vatandaşlar ve öğrenciler katıldı. program. .

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu