Haber

Ayna Grubunun Solisti Erhan Güleryüz ve Erol Köse Arasındaki Davada Yeni Gelişme!

Ayna kümesinin solisti Erhan Güleryüz, son günlerde gündemden düşmeyen isimlerden biri. Müzikleriyle geniş bir hayran kitlesi elde eden Güleryüz, uzun müddet evvel üretimci Erol Köse’ye dava açmıştı. Davada ifade veren Erol Köse’nin kelamları ise herkesi şaşırttı.

Bir devir herkesi tesiri altına alan Ayna kümesi, yediden yetmişe geniş bir hayran kitlesine sahip.

Erol Köse’nin yapımcılığında kurulan kümede; Erhan Güleryüz, Can Güney, Cemil Özeren üzere pek çok başarılı isim yer alıyordu.

2002 yılında çıkardıkları Bostancı Durağı albümünde sonra solistlerden Özeren ve Güleryüz kümeden ayrılmış hatta küme Erol Köse ile de çalışmayı bırakmıştı.

Grubun eski solisti Güleryüz ise geçtiğimiz aylarda Köse’ye dava açtığı dava ile gündeme geldi.

Ünlü isim, Ölünce Sevemezsem Seni şarkısının söz yazarı ve bestecisinin MESAM kayıtlarında Cemil Özeren ile Erol Köse olarak geçtiğini ancak şarkının kendisine ait olduğunu iddia etmişti.

Köse, bugün görülen duruşmada”32 yıllık müzik kariyerimle ayda 25 lira için sahtecilik yapacak değilim.” diyerek hakkında çıkan iddiaları yalanladı.

Ayrıca ”Telif alabilmesi için eser bildirmesi gerekir ama yıllardır bunu yapmamıştır. Şimdi kaybolan popülaritesini geri kazanmak için böyle yollara başvuruyor.” dedi.

Mahkeme ise taraflara biraz daha mühlet vererek duruşmanın ileri bir tarihte görülmesine karar verdi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu