Sağlık

Anadolu Vakfı, Deprem Psikolojisi Konusunda Değerli Öğretmenlere Desteğini Sürdürüyor

Anadolu Vakfı Kıymetli Öğretmenim Programı, “Depremin Getirdiği ve Travma Psikolojisi” eğitimi ile deprem sonrası oluşabilecek psikolojik etkilere karşı öğretmenleri desteklemeye devam ediyor.

Anadolu Vakfı’nın güçlü eğitmen kadrosuyla hem öğretmenlerin hem de gençlerin geleceğine katkıda bulunmayı hedeflediği Kıymetli Öğretmenim Programı, beyin sarsıntısının ruhsal etkilerine karşı eğitimcileri desteklemeyi amaçlayan eğitimlerine bir yenisini daha ekliyor. 13 Nisan 2023 tarihinde yapılacaktır. Depremin Getirdiği ve Travma Psikolojisi” eğitim İkinci bölümde ise travma sonrası gerilim bozukluğu ve alınabilecek psikolojik önlemler ele alınacaktır. Anadolu Vakfı, Türkiye’nin dört bir yanından gelen eğitimcilerle 20:30 – 21:30 saatleri arasında online bir mekanda buluşacak.

Depremzedeler ve bursiyerler için ‘Deprem Psikolojisi Etkinliği’ düzenleyen Anadolu Vakfı, “Duygusal Dayanıklılık ve Bilinçli Farkındalık” eğitimi ile öğretmenlere deprem psikolojisi konusunda takviyeler vermeye başladı. Anadolu Vakfı, depremin ilk günlerinden itibaren depremzedelerin ihtiyaç duyduğu malzemeleri ve Anadolu Grubu’nun tüm şirketlerinden gönüllü çalışanlarının bağışlarını yetkili kurumlar aracılığıyla deprem bölgelerine ulaştırdı. Projeleriyle deprem bölgesindeki paydaşlarının maddi ve manevi ihtiyaçlarına odaklanan Vakıf, depremden etkilenen 100’den fazla bilim insanına ek burs sağlarken, deprem bölgesindeki üniversite öğrencilerine ek kontenjan oluşturdu. Anadolu Vakfı bursiyerlerine ücretsiz manevi destek hattı da sunuyor. Üniversitelerde uzaktan eğitime geçilmesiyle birlikte bursiyer ihtiyacı doğrultusunda bilgisayar kampanyası başlatan Anadolu Vakfı, bu kapsamda toplanan bağışlarla bursiyerlere bilgisayar satın alıyor.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

avanosajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu