Haber

Aliağa’nın Kalabak Mahallesi Doğal Gaza Kavuşuyor

Aliağa Belediyesi’nin girişimleriyle çevre mahallelerde doğal gaz şebekesi genişlemeye devam ediyor. Aliağa’da Şakran, Hacıömerli, Helvacı ve Çakmaklı’dan sonra Kalabak İlçesi de doğal gaz alıyor. Doğalgaza kavuşmanın heyecanını yaşayan mahalle sakinleri, muhtarlıktan yapılan abonelik başvurularına ilk günlerden itibaren yoğun ilgi gösterdi.

Aliağa Belediyesi, İzmir Doğal Gaz Genel Müdürlüğü ve Kalabak Mahalle Muhtarı işbirliğiyle başlatılan çalışma kapsamında Kalabak İlçesi’nde doğal gaz abonelik irtibat anlaşması başvuruları başladı. Kalabak Mahallesi sakinleri ilişki sözleşmeleri için 2 Şubat’a kadar Kalabak Mahalle Muhtarı’na, 2 Şubat’tan sonra ise Aliağa merkezdeki İzmirgaz yetkilisine başvuruda bulunabilecek.

 

Aliağa Belediye Başkanı Serkan Acar, “Doğalgaz Kalabak Mahallemize Hayırlı Olsun”

Aliağa Belediye Başkanı Serkan Acar ve İzmirgaz Genel Müdür Yardımcısı Zülküf Turhan, doğal gaz abonelik iletişim anlaşmalarının yapıldığı Kalabak Mahalle Muhtarlığı’nı ziyaret ederek burada vatandaşlarla buluştu. Aliağa’da doğalgaz şebekesini genişletmeye devam ettiklerini belirten Aliağa Belediye Başkanı Serkan Acar, “Kalabak Mahallesi’nden önce Çakmaklı ve Hacıömerli Mahallelerine doğalgaz ulaştırdık. Artık Kalabak Mahallemize doğalgaz temini için abonelik işlemleri başlamıştır. Önümüzdeki dönemde de İzmirgaz ile Aliağa’da ihtiyaç sahibi tüm bölgelere doğal gaz ulaştırmak için çalışmalarımızı sürdüreceğiz. Doğalgaz Kalabak Mahallemize hayırlı olsun. “Kalabak İlçesine doğal gazın ulaştırılmasında büyük emekleri olan Kalabak Muhtarımız Mehmet Kartal’a ve İzmirgaz’a teşekkür ediyorum” dedi.

 

Kalabak Mahalle Muhtarı Mehmet Kartal’dan teşekkür

Doğalgaza sahip olmanın mutluluğunu yaşadıklarını belirten Kalabak Mahalle Muhtarı Mehmet Kartal, “Başvurularımızın ardından Aliağa Belediye Başkanımız Serkan Acar’ın girişimleriyle doğalgaza abonelik süreçleri başladı. “Başkanımız Serkan Acar’a ve İzmirgaz’a şahsım ve mahallem adına teşekkür ediyorum” dedi.

 

İzmirgaz Genel Müdür Yardımcısı Zülküf Turhan: “En kısa sürede üretime başlayacağız”

Aliağa Belediyesi ve Kalabak Mahalle Muhtarı’nın çalışmalarıyla başarılı bir işbirliğine imza atıldığını belirten İzmirgaz Genel Müdür Yardımcısı Zülküf Turhan, “Kalabak Mahallesi’nde abonelik almaya devam ediyoruz. En kısa sürede üretime başlayarak Kalabak halkına doğalgaz ulaştıracağız. “Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu