Haber

AK Parti Kadın Kolları, Hakkari’de kadınlar günü münasebetiyle açıklama yaptı

Hakkari’de AK Parti Kadın Kolları, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü münasebetiyle basın açıklaması yaptı.

Kadın Kolları Başkanı Münevver Ertuş, bugünün dünyanın her köşesinde üreten, ürettikleri ile ülkesine ve milletine değer katan, azim ve kararlılıkla mücadele eden emekçi kadınların günü olduğunu söyledi.

Bu yıl 8 Mart’ı 6 Şubat’ta Kahramanmaraş’ta meydana gelen depremlerin acısıyla karşıladıklarını belirten Ertuş, 2002’den bu yana kadınların hayatın her alanında aktif rol alması ve toplumsal yaşamda yer alması için çok çaba sarf edildiğini söyledi. hem temel insan hakları hem de beşeri sermayenin güçlendirilmesi adına karar verme sistemleri. Düzenleme yaptıklarını söyledi.

Ertuş dedi ki:

“Anayasadaki eşitlik ilkesi, Türk Ceza Kanunu’ndaki namus cinayeti cezalarının artırılması, İş Kanunu’ndaki eşit işe eşit fiyat düzenlemesi, doğum izni başta olmak üzere aile ve çalışma hayatı uyumlaştırılmıştır. Ayrıca engelli çocuğu olan annenin 5 yıl erken emekliliği var.AK Parti döneminde imkan ve daha birçok düzenleme vs gibi bir çok düzenleme yapıldı Genel Liderimiz Sayın Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip liderliğinde. Erdoğan, Anayasa’da, TCK’da yaptığımız değişiklikler ve hayata geçirdiğimiz yasalar kadına yönelik şiddetle mücadeledeki kararlılığımızın göstergesidir.Hakkari AK Parti İl Kadın Kolları Teşkilatı olarak biz de teşkilat olarak başından beri yanlarındayız. Depremin ilk günü ve özellikle kadın ve çocukların yaralarını sarmaya çalışıyoruz.Örgüt olarak afeti yaşayan vatandaşlarımızın acısını derinden hissediyoruz. Yüreğimizde yüzyıl f ve onların sorunlarını paylaşmak. Var olan tüm emekçi kadınların günü kutlu olsun.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu