Haber

Ahbap’a çadır satan Kızılay hakkında suç duyurusu

Eski Hatay Barosu Başkanı Ekrem Dönmez, Kızılay Lideri Kerem Kınık ve Kızılay yönetimi hakkında, Kanun’un 220’nci maddesinde düzenlenen “suç işlemek amacıyla örgüt kurmak” kabahatini işledikleri iddiasıyla hata beyanında bulundu. Ceza Kanunu.

Depremin üçüncü gününde Kızılay Tekstil A.Ş. 2 bin 50 çadırı 46 milyon liraya sattığı ortaya çıktı.

Dönmez’in Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’na yaptığı kabahat duyurusunda, “Deprem anından itibaren depremzedeler için elindeki kaynakları kullanmak zorunda olan Kızılay, onları hemen ve süratle depremzedelere sevk etmek durumunda kaldı. Ancak elindeki çadırları para karşılığı satarak kanunun gerektirdiği görevleri kaybettiğini, elindeki çadırları satarak verimli ve kanunun amacına uygun kullanmadığını söyledi. barınma sorununu süratle çözmek zorunda kalmış, vatandaşlarımızın barınma ihtiyacı varken çadırları depolarında bulundurarak, deprem felaketi sonrası davranış tarzı itibariyle bir sorumluluklar zincirini gerektirecek şekilde hareket etmiştir.

Halk Kurtuluş Partisi (HKP) de dün Kızılay yöneticileri hakkında suç duyurusunda bulundu. HKP MYK üyesi Adnan Okur, “Kızılay’ı özünden koparıp ticarete, AKP’lilerle dolu bir ahır cennetine, gelir kapısına çevirenler er geç yargılanacaklardır” açıklaması yaptı.

CHP Kızılay’ın bütün çadırlarını almak istiyor

CHP Genel Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Kızılay’a ait tüm çadırları satın alarak deprem bölgesine göndermek istediklerini söyledi.

Partisinin grup toplantısında konuşan Kılıçdaroğlu, “Cumhuriyet ile yaşıt olan Kızılay nasıl çadır satar?” söz konusu.

CHP lideri, “Kızılay yetkililerine sesleniyorum: Deponuzda ne kadar çadırınız olursa olsun hepsini alıp deprem bölgesine götüreceğiz” dedi.

DW,ANKA/CO,JD

haber-malazgirt.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu